Boli tu Holanďania… Naša partnerská škola - Het Baarnsch Lyceum

V rámci nášho teraz už štvorročného priateľstva s našou partnerskou školou Het Baarnsch Lyceum v Baarn/Holandsko nás v Bratislave navštívilo od 02. do 09. júna 2018 deväť žiakov so svojimi učiteľmi.

Autorské čítanie s Margit Auer: Vynikajúci zážitok pre triedy 4 a 5

Škola magických zvierat“, tak sa volá knižný titul úspešnej série od autorky Margit Auer.

^ TOP

Ľahká atletika – obvodné kolo pre gymnáziá

Naši gymnazisti sa tento mesiac zúčastnili na súťaži v ľahkej atletike na Fakulte telesnej výchovy a športu.

^ TOP

Futbalový turnaj na francúzskej škole

Už druhý krát sa zúčastnili naše deti futbalového turnaja na francúzskej škole.

Futbalový turnaj na DSB

Veľké nadšenie pre futbal sa ukázalo aj tento rok na našom futbalovom turnaji pre základnú školu.

^ TOP

Hurá! Čoskoro z nás budú školáci!

Naše Včielky a Trpaslíci majú pred sebou vzrušujúce obdobie, pretože sa stanú školákmi! Aby si to predškolské deti mohli na chvíľku vyskúšať, mali možnosť stráviť dvakrát jednu vyučovaciu hodinu s pani učiteľkou v skutočnej triede.

Sviatosť birmovania

V sobotu dňa 09. júna 2018 prijali žiaci 8., 9. a 10. triedy nášho gymnázia sviatosť birmovania. Pre katolíkov je to významný míľnik v ich kresťanskom živote, pretože sa tým stávajú dospelým kresťanom.

^ TOP

Nemecká škola Bratislava sa predstavuje ...

Nemecká škola Bratislava (DSB) je súčasťou siete viac ako 140 nemeckých škôl v zahraničí, ktoré sú v mene Ministerstva zahraničných vecí sponzorované Ústrednou agentúrou pre školy v zahraničí (ZfA). Z Kuala Lumpur po Kyjev, z Toronta po Tokio, nemecké školy v zahraničí kladú dôraz na individuálny rozvoj, viacjazyčnosť a zblíženie kultúr. Podporovaní Spolkovou republikou Nemecko a vyučovaní učiteľmi majú študenti nemeckých škôl v zahraničí možnosť získať vynikajúce vzdelanie a nemecké ako aj miestne vysvedčenia o maturitých skúškach. Nemecký jazyk a kultúra, vzdelávanie a zblíženie sa, sú základnom nemeckých škôl v zahraničí.
Škola je podporovaná Ústrednou agentúrou pre školy v zahraničí (ZfA).

ZfA v skratke
Mapa medzinárodných nemeckých škôl
V apríli 2015 bolo DSB udelené nemeckou školskou inšpekciou ocenenie „Excelentná medzinárodná nemecká škola“
DSB Bratislava je členom projektu: „Školy: partneri budúcnosti“
Tento projekt bol financovaný za podpory Európskej únie. Zodpovednosť za obsah tohto textu nesie iba autor; Európska únia neručí za použitie zverejnených údajov. …a sme pri tom!   Erasmus+ je program Európskej únie pre vzdelanie, mládež a šport. Ústrednou myšlienkou programu je podpora nadnárodnej spolupráce a mobility pre vzdelávacie účely. Dôležitá je výmena osvedčenej praxe v oblasti vzdelávania a mládeže. Niekoľko žiakov a učiteľov DSB bude spolupracovať v dvojročnom projekte na tému HEALTH AND FITNESS FOR HEALTHY FUTURE a budú tak môcť nazbierať skvelé skúsenosti. Našimi partnerskými krajinami pre nasledujúce dva školské roku sú: Turecko, Taliansko, Poľsko a Španielsko. Tešíme sa! Viac

Ďalším partnerom DSB sú Nemecké veľvyslanectvo a Rakúske veľvyslanectvo v Bratislave. DSB Bratislava bude rozširovaná až do maturitného ročníka. Rozširovanie sa koná postupne, každý rok pribudne jedna trieda.

Spoločná nemecko-slovenská škola je nezisková organizácia. Nositeľom DSB je Nemecké školské združenie.

Koncept

Koncept DSB vznikol v školskom roku 2009/2010 ako výsledok spoločnej práce žiakov, rodičov, učiteľov a rodičovského združenia DSB. Bol jednohlasne schválený všekými školskými grémiami.
    Bratislava, 1. júna 2010

• Na našej škole sú vítaní žiaci a žiačky všetkých národností a kultúr.
  • Vzdelávací program DSB podporuje komplexný individuálny rozvoj každého dieťaťa.
  • Žiakov a žiačky vedieme k tomu, aby sa naučili prevziať zodpovednosť za seba aj za druhých.
  • Podporujeme odborné aj nadodborné kompetencie vedúce k samostatnému, zodpovednému a celoživotnému vzdelávaniu.
  • Mimoriadny dôraz kladieme na podporu a rozvíjanie jazyka.
  • Našu ponuku spestrujeme aktívnou spoluprácou s regionálnymi a medzinárodnými inštitúciami.
  • DSB umožňuje dosiahnutie medzinárodne uznaných záverečných skúšok.
  • Záleží nám na profesionalite a na cielenom zvyšovaní kvalifikácie a ďalšom vzdelávaní všetkých spolupracovníkov.
  • Sme otvorení novým nápadom a konštruktívnej kritike a spoločne hľadáme riešenia.
  • Kladieme dôraz na férovú, transparentnú a konštruktívnu spoluprácu všetkých.
  • Spolupracovníci DSB sú si vedomí svojej zodpovednosti voči žiakom a rodičom a tvoria zodpovedný tím.
  • Vedenie školy realizuje rozhodnutia a zabezpečuje pocit istoty prostredníctvom kontinuity, ochoty pomôcť, transparentnosti a férovosti.

Patróni školy

Ďakujeme školským patrónom za finančné príspevky,
bez ktorých by nebolo možné založiť Nemeckú školu v Bratislave!

Partneri DSB

Podporujúci člen